I vihet tritoli një banese në Durrës
Vdes këngëtari Shaban Shauliq, do të mbante koncert edhe në Kosovë
Këngëtari i muzikës popullore Shaban Shauliq sot ka vdekur në një aksident ne Gjermani, Aksidenti ndodhi në Dortmund të Gjermanisë, rrugës për në Aeroport, njoftojnë mediat gjermane.

Gjatë karrierës së tij në media dhe audiencë, ai mori pseudonimin “Mbreti i muzikës popullore”. Kishte në plan të organozojë një koncert në Kosovë. Shabani si këngëtar ishte i adhuruar edhe nga shqiptarët.

Ai u lind më 6 shtator 1951 në Sabac. Ai jetoi dhe punoi në Beograd. Ai kishte tre fëmijë. Albumi i parë i Shaban Shaulic u publikua në vitin 1969, kur ai ishte tetëmbëdhjetë vjeç.
Shtuar më 17/02/2019, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori