Vazhdon propoganda serbe, manipulojnë me protestuesit
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se mbi 16 mijë qytetarë janë mbledhur sot për të protestuar paqësisht në katër lokacione në Kosovë.

“Mbi 16 mijë veta protestuan sot në Kosovë e Metohi për të kundërshtuar taksën ndaj produkteve serbe dhe arrestimin e katër serbëve në Mitrovicën e Veriut”, ka thënë Rakiq.

Protestat janë mbajtur rreth mesditës në Jarinjë, Rudar, Zupçë e Merdare, por edhe në Graçanicë e Shtërpcë.


Shtuar më 23/11/2018, ora 14:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori