Vazhdon dialogu Prishtinë-Beograd, javën tjetër raundi i 5-të
Raundi i pestë i bisedimeve për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore mes Kosovës dhe Serbisë pritet që të realizohet javën tjetër në Bruksel.

Qeveria e Prishtinës njofton se në axhendën e bisedimeve do të jenë tema e drejtësisë, sigurisë dhe energjisë. Ndërsa për Telekomin thekson se marrëveshja nuk është arritur ende, por ka pasur përparime në disa aspekte të caktuara.

Delegacioni shtetëror i Kosovës, i kryesuar nga zëvendëskryeministrja Edita Tahiri dhe ekipi i ekspertëve nga fushat përkatëse për të cilat do të bisedohet, do të qëndrojë nga e hëna, më 1 qershor 2013">2013, në Bruksel për të marrë pjesë në bisedimet teknike që do të zhvillohen me ndërmjetësimin e BE-së.

Po ashtu, më 2 korrik 2013">2013 pritet të mbahet një takim bilateral me përfaqësuesit e BE-së për çështjet e Telekomit. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2013, ora 18:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori