Vazhdojnë kërkimet për gjetjen e Sali Gërcinës që u hodh nga ura e Fshenjtë (FOTO LAJM)

Me urdhër të Komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovë, gjenerallejtënant Rrahman Rama, Ekipet e Kërkim Shpëtimit(KSH) në Ujëra, të Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK) që nga dita e djeshme, janë angazhuar dhe po vazhdojnë kërkimet me njësit e zhytësve për gjetjen trupit të personit(S.G).

Sipas Policisë së Kosovës, Sali Gërcina, ka kërcyer në lumë nga Ura e Shenjtë dhe nuk ka arritur të dalë nga aty.

Në komunikatën e dërguar nga FSK,në kërkim të Gërcinës janë angazhuar 18 pjesëtarë të Kërkim -Shpëtimit ( zhytësit), dhe se operacioni po zhvillohet edhe në bashkëpunim me Policinë e shtetit, Komunën e Gjakovës drejtorinë për mbrojtje dhe shpëtim.

Kërkimet ishin ndërprerë mbrëmë në orët e mbrëmjes dhe kanë filluar sot në mëngjes përsëri për të vazhduar më tutje deri në gjetjen e trupit të personit që dyshohet se ndodhet në thellësitë e lumit. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2017, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori