Varroset në Gjilan vogëlushi shqiptar që u ther në Bazel
Vogëlushi 7-vjeçar nga Kosova, i cili në mënyrë barbare është vrarë me thikë nga një zvicerjane në Bazel, do të varroset sot në mesditë në Gjilan.

Kështu kanë bërë të ditur familjarët e tij.

“Te nderuar miq dhe dashamir. Ju njoftoj se nesër bëhet varrimi i nipit tim Iliasit, rasti në Basel të Zvicrës. Varrimi bëhet në Gjilan, me drekë, e shtunë 23.03.2019”.

Vogëlushi nga Lipjani është vrarë para dy ditësh nga një 75-vjeçare teksa po kthehej nga shkolla për në shtëpi.
Shtuar më 23/03/2019, ora 12:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori