Ushtria Serbe do të ketë avionë të Rusisë
Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë e ri rusë të modelit “MI17V-5 do të jenë në duart e Ushtrisë Serbe.

Kryeministri serb ka thënë për mediat se dy helikopterë rusë do të vijnë qysh në muajin qershor.

“Parandalimi i të gjithëve nga sulmi i mundshëm drejt vendit tonë është objektiv i Ushtrisë së Serbisë dhe një detyrë që duhet të performohet gjatë gjithë kohës”, tha Vuçiç.

Nuk dihet se përse Serbisë i nevojitet gjithë ky "municion luftarak". /Albeu.com/
Shtuar më 12/04/2016, ora 20:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori