UNMIK nuk përfshihet në bisedime
Misioni i OKB-së në Kosovë nuk është pyetur fare kur qeveria vendosi të ndërpres pagat për stafin lokal të zyrës në veri të Mitrovicës. Për këtë autoritetet serbe kanë vendosur që çështja jo vetëm e financimit, por edhe zyrës në veribisedohetBruksel.


Një zëdhënës i UNMIK-ut, Oliver Salgado i ka thënë Radio Kosovës se UNMIK-u nuk është pyetur dhe nuk është i përfshirë fare në bisedimet në Bruksel. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2013, ora 12:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori