Ulet radha e emigrantëve që kthehen në Kosovë, rritet radha e atyre që dalin
Rruga e shumë emigrantëve që kthehen në vendlindje është bërë e vështirë kjo për faktin sepse radhët në pikat kufitare janë shumë të gjata.

Por tashmë edhe emigrantët që kthehën në vendet në Europë po hasin sërish të njëjtën vështirësi.

Gjatë ditës atje pati pritje deri në tri orë në hyrje dhe dalje nga Kosova, derisa radhat ishin të gjata deri në 2 kilometrahyrje, e një kilometër në dalje.

Por gjendja ka ndërruar në orët e vona të mbrëmjes.
Radhët tashmë janë shtuar në dalje të Kosovës, po në Merdare, ndërsa në hyrje ato janë zvogëluar, njofton Klan Kosova.

dalje të Kosovës, kolona sipas të dhënave të orës 21:00 është e gjatë deri në dy kilometra, derisa pritjet shkojnë deri në 4 ose 5 orë. /albeu.com/

Shtuar më 30/07/2017, ora 10:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori