Uilliamson "trondit" Kosovën
Raporti i Uilliamsoit, që përcakton se disa ish-luftëtarë të UÇK-së, në mënyrë individuale do të gjykohen për krime lufte, ka tronditur skenën politike.

Ata e kanë pritur me shqetësim të madh këtë raport.

Madje, ekspertët e çështjeve ligjore dhe ndërkombëtare, mendojnë se qarqet evropiane dhe ata botërore po e mbajnë "peng" Kosovën me të tilla raporte.

Ajo që "u hoq" si njollë, për të cilën nuk ka prova, është ajo për trafik të mundshëm organesh. /albeu.com/
Shtuar më 30/07/2014, ora 09:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori