U varros me nderime akademik Besim Bokshi
U varros njeriu i ndershëm dhe fjalëpak, mentori i kujdesshëm për edukimin e brezit të ri dhe gjuhëtari shqiptar, Besim Bokshi.

Akademikë të shumtë, familjarë, politikanë e qytetarë i dhanë atij lamtumirën e fundit.

Akademik Pajazit Nushi tha se vdekja e akademik Bokshit është pikëllim dhe humbje për të gjithë.

Ndërsa, akademik Et’hem Lika tha se Bokshi nuk do të jetë në mesin e të tjerëve vetëm si frymë, por do të jetë, sipas tij, me punët që ka bërë në jetë.

Besim Bokshi ka qenë deputet në Kuvendin e Kosovës, kryetar i PSD-së dhe së fundmi ishte zgjedhur dhe kryetar i Intelektualëve të Gjakovës. /albeu.com/


Shtuar më 18/08/2014, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori