U përmbys Republika
Drejtori për Ballkanin Perëndimor i Fondacionit “Rockfeller Brother”, Haki Abazi tha se vendimi i Gjykatës Kushtetuese e ka përmbysur Republikën e Kosovës.

Sipas tij, vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk ka lënë hapësirë për strategji dhe ka mbyllur çdo hapësirë dhe mundësi të funksionalizimit të institucioneve.

Abazi i ka thënë Tribunës se kjo është një shenjë se Gjykata Kushtetuese është e varur nga partia në pushtet, PDK-ja.

Haki Abazi ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Kushtetuese tregon se Kosova nuk është shtet demokratik, por ngjan më tepër sikur në të funksionon "shteti monist". /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 12:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori