Tuvaluja, vendi i 72-të që njeh Kosovën
Prishtina
Misioni i përhershëm i Tuvalusë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka njoftuar se qeveria e këtij vendi njeh Republikën e Kosovës si shtet të pavarur dhe sovran.

Njoftimi u bë i ditur nga Ministria e Jashtme e Kosovës. Kjo njohje e çon numrin e vendeve që e kanë pranuar Kosovën në 72.

Tuvalu është një shtet që shtrihet në oqeanin Paqësor, mes ishujve Hauai dhe Australisë.
Shtuar më 19/11/2010, ora 16:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori