Turqia prodhon "tigrin" që i kap mat tanket e tjerë (FOTO LAJM)

Turqia dhe Indonezia kanë prezantuar tankun e ri të prodhuar në një bashkëpunim midis tyre.

Tanku ka një peshë 35 ton dhe kategorizohet si tank i mesëm, i cili përdoret kryesisht kur ka nevojë për mjete të blinduara në mbështetje të këmbësorisë, raporton Albeu.com.

Tanku, i cili mund të ecë më shpejt se kategoria e tankeve të llojit të tij apo edhe ata më të rendë, quhet "Tigri" dhe aktualisht është duke kryer testet nga ushtria e Indonezisë. /albeu.com/Shtuar më 05/09/2018, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori