Turqia: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm
Zëvendës-kryeministri i Turqisë, Bylent Arënc deklaroi se integriteti territorial i Kosovës është një çështje e padiskutueshme, sepse Kosova është shtet i pavarur dhe sovran.

Gjatë takimit me zëvendës-kryeministrin e Kosovës Hajredin Kuçi, dy homologët biseduan edhe për çështjet e forcimit të bashkëpunimit ekonomik. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2011, ora 14:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori