Turqia do ta mbështesë në vazhdimësi FSK-në
Republika e Kosovës duhet të ketë ushtrinë e vet ashtu si e kanë të gjitha shtetet e pavarura dhe sovrane. Kështu u shpreh ministri Mbrojtjes i Turqisë, Ismet Yilmaz gjatë një takimi të zhvilluar sot me ministrin e FSK-së Agim Çeku.Ai ka premtuar se Turqia do ta mbështesë në vazhdimësi Forcën e Sigurisë së Kosovës në rrugën e saj drejt transformimit në ushtri të rregullt. /albeu.com/
Shtuar më 08/02/2013, ora 12:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori