Turp, dëmtohet varri i heroit shqiptar
Varri i heroit kombëtar të rezistencës shqiptare kundër pushtuesve serbë, Azem Galicës është dëmtuar sot nga disa persona të paidentifikuar.

Sipas mediave kosovare, ngjarja e turpshme ka ndodhur në fshatin Galicë, ku është varrosur simboli i rezistencës i njohur si Azem Bejta.

Ende nuk ka detaje për këtë vandalizëm, ndërsa policia dhe grupi hetimor po punojnë për identifikimin dhe më pas arrestimin e vandalëve.

Ditë më parë u dëmtua edhe busti i i At Shtjefën Gjeçovit.
Shtuar më 01/08/2019, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori