Trupat zvicerane në Kosovë deri në vitin 2017
Misioni ushtarak i Zvicrës do të vazhdojë në Kosovë deri në vitin 2017-të.

Vendimi është marrë në mënyrë unanime nga Dhoma e Kantoneve në shtetin zviceran.

Me këtë vendim, parashikohet që kontingjenti ekzistues i Sëisscoy-t të rritet, nga 220 trupa aktuale të shkojë në 235-së.

Ky vendim ka ardhur, për shkak se Zvicra dhe Evropa janë të interesuara për një Ballkan stabil dhe pa luftëra. /albeu.com/

Shtuar më 04/06/2014, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori