Trump: Serbia e Kosova kanë luftuar dhe tani duhet t’i tejkalojnë këto
Presidenti i SHBA, Donald Trump në konferencën e përbashkët për media me kryeministrin Avdullah Hoti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se ka pas luftime dhe hezitime në mes dy palëve dhe Grenell me të tjerët i kanë bërë palët bashkë.

“Dy shtete që kanë luftuar në mes vete dhe tashmë duhet ti tejkalojnë këto. Është keq që nuk ka ndodhur më herët por është dashur të ketë një njeri që t’i shtyjë këto çështje përpara”, ka thënë ai.
Shtuar më 04/09/2020, ora 19:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori