Tronditet Serbia nga pranimi i Kosovës në KON
Komiteti Olimpik i Serbisë e ka dënuar vendimin e Bordit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar për pranim të Kosovës në strukturat e saj.

Komiteti Olimpik i Serbisë dënon ashpër vendimin e Bordit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar për të pranuar anëtarësimin e kushtëzuar të Komitetit Kombëtar Olimpik të Republikës së Kosovës të shpallur në mënyrë të njëanshme dhe në përputhje me rrethanat ka reaguar zyrtarisht në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar.”, thuhet në reagimin e Komitetit Olimpik të shtetit serb, transmeton KTV.

Më tej, Komiteti Olimpik i Serbisë thotë se do të veprojë për këtë çështje, "sipas vendimeve që do të merren nga institucionet e shtetit serb"./albeu.com/


Shtuar më 23/10/2014, ora 10:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori