Trimërohet PDK-ja e Thaçit
Partia Demokratike e Kosovës "nuk i frikësohet" aspak bllokut LDK-AAK-NISMA.

Kjo parti është e gatshme të mbajë edhe zgjedhje të reja, në rast se nuk arrin dot të zgjedhë kryetarin e Kuvendit dhe kryeministrin nga rradhët e veta.

Një burim partiak në PDK i ka thënë Tribunës se partia që vazhdon të qeverisë Kosovën është e bindur se i fiton zgjedhjet, madje mund të marrë edhe më shumë vota se koalicioni LDK-AAK-NISMA.

Por, edhe situatën aktuale PDK-ja e sheh si të favorshme, pasi konsideron se Gjykata Kushtetuese i dha të drejtën për ta zgjedhur kryetarin e Kuvendit dhe kryeministrin e më tej edhe për të ngritur institucionet "për një qeverisje të re". /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 11:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori