Tribunali i Hagës: Burg përjetë për Radovan Karaxhiçin
Tribunali i Hagës ka vlerësuar se ish-presidenti i Republikës Serbe të Bosnjes, Radovan Karaxhiç do të duhet të dënohet me burg të përjetshëm për krimet që ka kryer.

Karaxhiçi akuzohet për genocid kundër myslimanëve në Bosnje, por edhe për terrorizim të të gjithë popullatës në këtë shtet.

Radovan Karaxhiç ka qenë president i Republikës Serbe në Bosnje që nga data 9 janar 1992 dhe si president ka dhene urdhera per ekzekutim njerezish te pafajshem./albeu.com/
Shtuar më 28/09/2014, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori