"Trepça" nuk rrezikohet nga Lista Serbe, por demarkacioni
Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka theksuar sot se likuidimi i Trepçës nuk rrezikohet pas ankesës së Listës Serbe në Gjykatën Kushtetuese.

Ky ligj sipas tij është i nevojshëm për Trepçën dhe plotëson të gjitha nevojat për këtë gjigant ekonomik.

Lidhur me demarkacionin, Mustafa tha se janë duke shterur mundësitë për aprovimin e këtij projektligji për shënimin e vijës kufitare. /albeu.com/

Shtuar më 19/10/2016, ora 14:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori