Tre shqiptarë kandidatë për parlamentin e Thurgau
Për Parlamentin e Kantonit Thurgau të Zvicrës kandidojnë tre shqiptarë, Alban Imeri dhe Besim Kauz për BDP-në ndërsa Arian Bilali për SP-PS. Sipas Albinfo në kantonin Thurgau po zhvillohen votimet për Parlamentin e Kantonit.


Për 130 vendet e parlamentit përmes 49 listave kandidojnë 914 veta gjegjësisht 638 meshkuj dhe 238 femra. Risi në zgjedhjet e sivjteme është se ato bëhen në nëntë qarqe në vend se tetë sa kanë qenë deri më tash, raporton Albinfo.ch.

Për Partinë BDP kandidojnë dy veta: Alban Imeri nga Kumanova, student i matematikës në Universitetin ETH të Cyrihut, dhe Besim Kauz, 44 vjeçar nga Tetova. Ndërsa për SP-PS kandidon nxënësi 17 vjeçar Arian Bilali, me prejardhje nga Gostivari. /albeu.com/

Shtuar më 15/04/2012, ora 18:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori