300 mijë euro janë keqpërdorur nga ministria e Mujotës
Ministria e Infrastrukturës, e cila është përgjegjëse për mirëmbajtjen e rrugëve nacionale dhe regjianale konstaton se ka fryrje të çmimeve dhe ndryshime të shumave nga një dokument në tjetrin, dëmtim të qindra-mijëra eurove të buxhetit të vendit.

Ajo nënvizon edhe dhënie të tenderave për kompani të caktuara në kundërshtim me Ligjin e Prokurimit Publik. Kjo është pasqyra për mirëmbajtjen e rrugëve gjatë periudhës së verës dhe dimrit për vitin 2013-2014, shkruan Zëri.

Bazuar në dosjen me dokumente që ka siguruar, zyrtarët e ministrisë së Fehmi Mujotës kanë bërë shumë “gabime”, nga të cilat buxheti i vendit ka humbur qindra mijëra euro më shumë sesa ajo që është prezantuar në hapje të dosjeve për tenderin në fjalë. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 13:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori