Tre projekte ndërkufitare inagurohen sot në Gjakovë, Deçan e Junik
Përfaqësues të Zyrës së BE-së në Kosovë bashku me autoritetet lokale të Komunës së Gjakovës, Deçanit dhe Junikut inaugurojnë sot tri projekte të ndryshme të implementuara si pjesë e programit ndërkufitar.

Projektet kanë për synim përmirësimin e resurseve ujore në Gjakovë, rivitalizimin e komuniteteve lokale për turizëm dhe zhvillimin e rinisë në Junik dhe valorizimin e eko-produkteve në zonën ndërkufitareDeçanit. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 08:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori