Tre motrat nga Kosova martohen në të njëjtën ditë (FOTO LAJM)

Tre motra shqiptare nga Kosova, Arijana, Antigona dhe Edona, janë martuar në të njejtën ditë.

Antigona 22 vjeç, ka shkuar në Gjermani në moshën 1 vjeçë e gjysëm, ndërsa dy motrat e saj, binjaket Antigona dhe Edona, kanë lindur në Altöttingen.

Ky është një momënt i jashtëzakonshëm për familjen e tyre, por jo vetëm, pasi edhe nëpunësi i zyrës së gjendjes civile të komunës Marktl, Hunbert Gschëendtner, i cili nuk kishte përjetuar asnjëherë diçka të tillë.

"Kjo duhet të jetë vërtet diçka unike edhe më gjerë se sa kap kjo komunë.

Më 11 nëntor 2016 në ndërtesën e komunës janë kurorëzuar njëherësh tre çifte, shkruan "pnp.de".

Dhe për më tepër, tri nuset e kurorëzuara janë motra, ndërsa në mesin e tre dhëndurëve dy janë vëllezër, ndërsa dhëndri tjetër është shoku i vëllezërve. /albeu.com/

Shtuar më 14/11/2016, ora 15:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori