Tre deputetë të koalicionit LAA do të votojnë Haradinajn për kryeministër?
Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së tij për takim që i kanë bërë Lëvizja Vetëvendosje! dhe LDK-ja.


Haradinaj të martën është takuar me përfaqësuesit e komuniteteve joserbe, nga të cilët ka marrë mbështetjen e plotë për formimin e qeverisë së re.

Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se i ka votat për t’u bërë kryeministër i vendit.

Një burim i mirinformuar brenda koalicionit PAN ka bërë me dije për gazetën “Epoka e re” se ky koalicion ka arritur t’i sigurojë 62 vota të deputetëve për formimin e qeverisë. “Koalicioni PAN tashmë i ka siguruar 62 vota.

Tre deputetë të koalicionit LAA do ta votojnë Haradinajn për kryeministër. Ne presim që seanca konstituive e Kuvendit të mbahet javën e ardhshme”, ka thënë ky burim.
Shtuar më 12/07/2017, ora 10:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori