Tërbohet Vuçiç pas lirimit të Haradinajt, qeveria e Serbisë thërret mbledhje të jashtëzakonshme
Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Seanca do të mbahet nesër në orën 10, pas kthimit të tij nga një vizitë zyrtare në Indi.

Pika e vetme e rendit të ditës në këtë takim do të jetë lirimi i Haradinajt dhe reagimi i Serbisë për këtë. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2017, ora 15:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori