Tragjedia në "Kosova A", s'janë zbuluar shkaqet!
Tragjedia që iu mori jetën 2 personave dhe plagosi 14 të tjerë në një shpërthim në repartin e Elektrolizës në "Kosova A", nuk ka akoma shkaqet e zbuluara.

Tashmë janë bërë inspektimet në këtë repart dhe në aspektin e sigurisë kanë përfunduar me sukses.

Zyrtarë të KEK kanë thënë për Rel se ka shumë vite që nuk ka patur asnjë lloj problemi lidhur me sigurinë.

Megjithëse shkaqet ende nuk janë zbuluar, pritet që nga inspektimet që pritet të kryhen, të dalin në dritë.

Sidoqoftë, KEK në koordinim më organet kompetente, është duke kryer te gjitha inspektimet dhe testimet dhe përgatitjen e kthimit në punë në e afatin e parë të mundshëm të njësive të termocentralit “Kosova A”. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2014, ora 16:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori