Tirana dhe Beogradi "lidhen" me linjë ajrore
Duke nisur nga 23 shtatori, linja kombëtare e Serbisë do të nisë shërbimin e fluturimeve në intenerarin Tiranë - Beograd.

Kjo linjë pritet të funksioojë me fluturime tre herë në javë.

Mediat serbe kanë raportuar se lina shërben për vendosjen e marrëdhënieve tregtare më të afërta mes dy kryeqyteteve ballkanike.

Gazetat në Serbi e kanë cilësuar Tiranën si një nga tregjet më të rëndësishëm të biznesit në Evropën Juglindore. /albeu.com/


Shtuar më 01/08/2014, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori