Thaçi thotë se i ka votat që në tentimin e parë
Kryeministri Hashim Thaçi akuzon LDK’në, AAK’në dhe NISMEN se po tentojnë të marrin pushtetin në mënyrë antikushtetuese. Në një intervistë për gazeten Epoka e Re, Thaçi ka thënë se pas votimit për Kryeparlamentar, PDK, do të jetë partia, e cila do të mandatohet nga Presidentja për formimin e Qeverisë dhe në tentimin e parë do të formojë Ekzekutivin e ri.

“Do t’i bëjmë votat që në tentimin e parë. Për këtë nuk ka dyshim", ka thënë Thaçi.

Aktualisht, PDK ka vetëm 37 deputetë, ndërsa, partë tjera kanë 83 deputetë. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2014, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori