Thaçi takohet me Haradinajn dhe Veselin
I pari i shtetit, Hashim Thaçi, do t’i takojë krerët e dy institucioneve më të rëndësishme, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin.

Zyra e Presidentit ka bërë të ditur për këto takime, duke qartësuar se të parin do ta takojë Kadri Veselin e më pas edhe Ramush Haradinajn.

Kryeparlamentarin do ta takojë presidenti në orën 09:30, e më pas shefin e qeverisë e takon në orën 13:30.

Ndryshe, ky do të jetë takimi i parë i tre njerëzve që udhëheqin me institucionet kryesore të Kosovës, pasi sot bëhen një javë që kur u votua Veseli për të parin e Kuvendit, e 5 ditë për Haradinajn që u votua për në krye të ekzekutivit.
Shtuar më 15/09/2017, ora 08:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori