Thaçi: Sot po festoj dyfish
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e shugurimit të Katedrales Nëna terezë në Prishtinë, ka thënë se shqiptarët sot festojnë dyfish.

“Një vjet më parë, mora pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të Nënës Terezë nga Papa Francesku, në Vatikan. Si simbol i mirësisë, dashurisë dhe solidaritetit me njerëzit e vuajtur, Shën Tereza promovoi vlerat tona në gjithë globin. Sot po festojmë dyfish: njëvjetorin e shenjtërimit të Shën Terezës dhe shugurimin e Katedrales në Prishtinë, që mban emrin e saj”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e tij në “Facebook”.
Shtuar më 05/09/2017, ora 12:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori