Thaçi: S’ka dialog politik me Serbinë
Kreu i qeverisë së Kosovës, Hashim Thaçi, ka përjashtuar çdo mundësi për dialog politik me Serbinë. Deklarimet lidhur me mundësinë e këtij dialogu nuk janë të vërteta dhe negociatat me Serbinë mund të zhvillohen vetëm kur ky shtet ta njohë pavarësinë e Kosovës, ka thënë Thaçi.

Kryeministri Thaçi tha se negociatat me Serbinë do të bëhen vetëm si dy shtete të pavarura dhe sovrane, dhe në asnjë mënyrë tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2011, ora 13:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori