Sekuestrohen 5.2 milion euro të të fortëve të Lezhës
Thaçi reagon ndaj humbjes së jetës së 14-vjeçarit
Pëlqej
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dënoi dhunënfamilje, pas rastit të raportuar të një 14 vjeçari që u mbyt nga babai i tij.

Thaçi tha se dënon dhunënfamilje që sipas tij qëndron jashtë traditave tona familjare.

“Jam i prekur thellë nga vrasja e të miturit 14 vjeçar nga Karaçeva e Komunës së Kamenicës. Dhuna në familje është e patolerueshme, në kundërshtim me vlerat që kemi krijuar si shoqëri dhe kundër traditës sonë. Familja gjithmonë ka qenë e shenjtë dhe e tillë duhet të mbetet, të kultivohet dhe ruhet nga të gjithë. Ky rast i rëndë, duhet të zgjojë ndërgjegjen e të gjithëve, për të punuar më shumë dhe më vendosmërisht për të parandaluar çdo formë të dhunës në familje”, shkroi ai në Facebook.


Shtuar më 24/05/2018, ora 17:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori