Thaçi presion kundërshtarëve, pi kafe me Edi Ramën
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi po qëndron në Zvicër për një vizitë zyrtare ku pritet të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror së bashku me liderët e Ballkanit.

Thaçi ka publikuar një fotografi në profilin e tij në “Facebook” ku shihet duke pirë kafen e mëngjesit me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Postim i plotë:

Mëngjes i bukur në Gjenevë, duke shijuar kafet dhe rrezet e diellit bashkë me Edin. Në Forumin Ekonomik Botëror ku po marrim pjesë, me liderë të rajonit dhe ekspertë botërorë të ekonomisë, do të diskutojmë për zhvillimin rajonal dhe perspektivën tonë euroatlantike. HTH

Ky takim vjen pas sulmeve të politikanëve të Kosovës që Thaci i mbështetur nga Edi Rama po përpiqet të bëjë dallavere me Serbinë në kuadër të dialogut.
Shtuar më 02/10/2018, ora 10:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori