Thaçi: Prania e NATO-s, tejet e rëndësishme
Kryeministri Hashim Thaçi, priti sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralin Salvatore Farina, me të cilin bisedoi për zhvillimet aktuale politike dhe të sigurisë në Kosovë.

Thaçi po ashtu foli për hapat që ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës, së bashku me të gjithë mekanizmat vendorë e ndërkombëtarë për krijimin e një ambienti të qetë dhe të sigurt për të gjithë qytetarët e saj.

“Prezenca e NATO-s në Kosovë është nja faktor shumë i rëndësishëm, për paqe, siguri dhe stabilitet, jo vetëm në Kosovën por edhe për rajonin në përgjithësi”, tha ai.

Thaçi falënderoi komandantin e KFOR-it, për kontributin e madh që ka dhënë KFOR-i në ngritjen e kapaciteteve profesionale të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ai po ashtu, vlerësoi edhe mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të 3 nëntorit dhe theksoi edhe nevojën e bashkërendimit të punës për raundin e dytë të zgjedhjeve në ato komuna, ku do të ketë balotazh dhe sidomos në Veri.

Komandanti i KFOR-it, Salvatore Farina, shprehu përkushtimin e tij që të vazhdojë bashkëpunimin me institucionet e Kosovës, në krijimin e një ambienti të qetë dhe të sigurt për të gjithë qytetarët. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2013, ora 14:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori