Thaçi për Nënë Terezën: Krenarë që qytetërimi ynë i dha botës një personalitet të shquar
Me rastin e 14-të vjetorit të lumturimit të Nënë Terezës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur se ndihet krenar që qytetërimi ynë i dha botës një personalitetshquar.

“Sot është përvjetori i 14-të i lumturimit të Nënë Terezës, tashmë Shën Tereza, i humanistes shqiptare me famë botërore. Jemi krenarë që qytetërimi ynë i dha botës një personalitetshquar, emri i së cilës njihet në tërë globin për mirësi, solidarizim me të varfërit, të sëmurët dhe të pambrojturit. Shën Tereza një jetë të tërë ia kushtoi njerëzimit”, ka shkruar presidenti Thaçi. /albeu.com/

Shtuar më 19/10/2017, ora 20:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori