Thaçi: Nuk është i ri Kurti në politikë, ka 20 vjet që na është mbështjellë nëpër këmbë
Presidenti Hashim Thaçi sonte në Rubikon ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti është i papjekur politikisht, duke e quajtur humbës të përhershëm.

Presidenti thotë se Kurti tash e 20 vite është përzier, por që cdoherë ka humbur zgjedhjet.

"Na u ka përzi tash e 29 vite si humbës i zgjedhjeve. Nuk eshte i ri Kurtipolitike, ka 20 vjet që na është mbështjellë nëpër këmbë, ka thënë ai.


"Atij i mungon memoria insittucionale dhe i duhet pjekuri politike për të marrë përgjegjësi. Nuk mjafton vetëm fitorja".
Shtuar më 21/05/2020, ora 23:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori