Thaçi: Në Kosovë po krijohet një klimë e mirë për bizneset
Në Kosovë po krijohet një klimë e mirë për bizneset, tha presidenti i vendit Hashim Thaçi gjatë takimit që pati me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se panairet e biznesit në Kosovë janë një mesazh i mirë për zhvillimin e ekonomisë në vend. Gjatë takimit që pati me kryetarin e odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, presidenti Thaçi tha se qeveria e Kosovës do t’i mbështes vazhdimisht prodhuesit vendor.

E kryetari i Odës ekonomike Safet Gërxhaliu tha se është koha kur duhet të luftohet papunësia në vend. Gjatë takimit u tha se pas nënshkrimit të MSA-së do të krijohen dhe mundësi të reja për zhvillimin ekonomik të vendit. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2016, ora 12:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori