Thaçi: Mos i bini në qafë Vuçiçit, ideja për kufirin është vetëm e imja
Presidenti Hashim Thaçi thotë se ideja e korrigjimi të kufijve është e tij dhe ai është angazhuar edhe në Samitin e Berlinit për këtë.

“Është qesharake të mendohet se ideja për përfshirjen e Luginës të jetë e Vuçiçit apo ndokujt tjetër. Është fakt se në të gjitha regjistrimet e vizitave të udhëheqësve janë se unë kam thënë se do të angazhohem t’i bashkojë me Kosovën. Është ide e imja dhe jam angazhuar edhe në Berlin edhe kudo tjetër”, ka thënë Thaçi.

Vuçiç është deklaruar se ndryshimi i kufijve ishte plani i tij dhe se ky plan i ka dështuar në Berlin.
Shtuar më 09/05/2019, ora 21:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori