Thaçi mbjell pemën, nominon mikun e tij në politikë Behgjet Pacollin
Presidenti Hashim Thaçi i është përgjigjur sfidës për të mbjellë një pemë.

I nominuar nga presidentja Atifete Jahjaga, Presidenti Thaci ka mbjellë një pemë në oborrin e kazermës “Adem Jashari.

Ndërsa, të nominuarit e Thaçit janë kryediplomati Behgjet Pacolli; trajneri i kombëtares kosovare, Bernand Challandes; këshilltarin i Presidentit, Ismail Syla; pilotin e parë të FSK’së, Afrim Zabelin; pianistën Ardita Statovci dhe Petrit Halilaj, artist.

Sfida “Mbjellë një pemë” ka nisur nga Zyra e Kryeministrit dhe deri më tani i janë përgjigjur shumë fytyra publike përfshirë presidenten Atifete Jahjaga, xhudistes Majlinda Kelmendi, ambasadorit gjerman, Christian Heldt.
Shtuar më 11/04/2019, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori