Thaçi i del kundër Haradinajt për deklaratën mbi ambasadorin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka reaguar Nasim Haradinajt për deklaratën ku e ka quajtur ambasadorin amerikan si palaço. Thaçi ka thënë se nuk duhet keqpërdorur shprehja e mendimit të lirë për ta fyer ambasadorin e shtetit me të cilët kemi miqësi të përjetshme.

“Republika e Kosovës është shtet demoktratik, ku liria e shprehjes është e garantuar me kushtetutë. Shprehja e mendimit të lirë nuk duhet të keqpërdoret dhe të degradojë në fyerje, aq më tepër ndaj ambasadorit të shtetit, me të cilin kemi miqësi të përjetshme” shkruan Thaçi në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 22:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori