Thaçi: Haradinaj ma dëgjoj këshillën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, derisa ka folur në Samitin e Diasporës në Shqipëri, ku ka thënë se është kundër ndarjes e shkëmbimit të territoreve por pro korrigjimit të kufijve, është kujdesur që të godas edhe kundërshtarin më të madh të idesë për korrigjim të kufijve, Ramush Haradinajn, duke thënë se ideja e tij për Konferencë Ndërkombëtare, do t’i mundësonte Rusisë që të participonte.

Sipas tij Haradinaj tashmë ka hequr dorë nga një ide të tillë, pas këshillave që i ka dhënë vetë Thaçi.

“Sot natyrisht se ka ide të ndryshme. Nuk do të lejojmë organizimin e ndonjë konference ndërkombëtare ku participon edhe Rusia. Kosova pariticipon vetëm në procese ku janë BE-ja dhe SHBA-të. Edhe për propozuesit për konferencë ndërkombëtarë e kemi këshilluar të heq dorë, dhe ka hequr dorë”, ka shtuar ai.


Shtuar më 01/03/2019, ora 13:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori