E FUNDIT/ "Blindohet" Prishtina, aksion masiv i policisë
Thaçi do të flasë në Kuvend për marrëveshjen
Kryeministri i vendit Hashim Thaçi do të raportojë ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës. Thaçi do të flas rreth nënshkrimit të marrëveshjes në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përmes një shkrese zyrtare dërguar Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka kërkuar mbajtjen e një seance te jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për ditën e diel, duke filluar në orën 20:00.

“Kërkesa është bërë në pajtim me nenin 69 paragrafi 4 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe nenin 38 të Rregullores së Kuvendit të Kosovës, si dhe në përputhje me Rezolutën e miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë”, thuhet në komunikatën e zyrës së kryeministrit. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2013, ora 10:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori