Thaçi dhe Haradinaj nuk mund të bashkëqeverisin
Kryetari i LDD-së, Nexhat Daci në një prononcim për Epokën e Re është shprehur se kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj nuk mund të bashkëqeverisin.“Unë do të them se jam në përkrahje të Ramushit, por nuk besoj se dy liderët e luftës mund të bashkë qeverisin bashkërisht. Jam në përkrahje të Ramushit, por nuk besoj se dy liderë të luftës mund të bashkëqeverisin bashkërisht ose ende nuk kam kapacitete të atillë që mund të besoj. Është vështirë që dy alltarë të lidhen në një mullar”, ka thënë Daci

Sipas tij në LDK ka shumë probleme të brendshme që duhen të zgjidhen. /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2013, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori