Thaçi dekoron Kadri Veselin
Presidenti Thaçi dekoroi kryeparlamentarin Veseli, kryeministri Haradinaj me medaljen jubilare të 10 vjetorit të pavarësisë.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj me medaljen jubilare në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Këto medalje u jepen personaliteteve që kanë pasur rol në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës si dhe në periudhën e shtetndërtimit.


Shtuar më 20/02/2018, ora 11:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori