Thaçi-Daçiq, nesër në Bruksel
Nesër do të ketë përsëri bisedime mes Serbisë dhe Kosovës. Të dy kryeministrat do të takohen sërish në Bruksel për t,u përpjekur të arrijnë një marrëveshje për veriun e Kosovës.

Takim mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel e ka konfirmuar edhe Zyra e kryeministrit të Kosovës.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe anëtarët tjerë të Delegacionit të Kosovës në dialogun ndërshtetëror për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, pas kërkesës së Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Baroneshës Catherine Ashton, janë kthyer nga Aeroporti i Lubjanës për në Bruksel për të vazhduar takimet në kuadër të dialogut”, thuhet në një komunikatë të Kryeministrisë.
Delegacioni shtetëror i Kosovës, i udhëhequr nga kryeministri Thaçi do të vazhdojë angazhimin për arritjen e marrëveshjes mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë, në dobi të paqes dhe stabilitetit rajonal, dhe të proceseve integruese për të gjitha shtetet e rajonit, përfundon komunikata. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2013, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori