Thaçi: 20 mijë vende të reja pune vetëm në turizëm
Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi ka premtuar se nëse qytetarët do ti besojnë sërish kësaj partie, do të hapen 20 mijë vende pune vetëm në turizëm.

Kështu u shpreh Thaçi nga Juniku, duke thënë se sektori i turizmit do të marrë një hov të vrullshëm gjatë mandatit të ardhshëm.

Sipas tij fondi i Punësimit do ta ketë prioritet turizmin duke financuar sipërmarrësit kosovarë për të hapur sa më shumë hotele, fshatra turistike, restorante, punishte artizanati, dyqane suvenirësh e komplekse zbavitjeje.

Ai tha se të gjitha këto do të mundësohen nga "Fondi për Punësim", projkt që parasheh PDK-ja.

Në fund, Hashim Thaçi premtoi infrastrukturë moderne dhe lidhje ajrore mes Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë.

Shtuar më 04/06/2014, ora 16:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori