Terrorizmi, Ramadani: Kosova nuk ka kapacitete per tu mbrojtur (VIDEO)
Burim Ramadani
Burimi Ramadani, ekspert për çështjet e sigurisë, është shprehur për Televizionin Rrokum se, nuk përjashtohet mundësia që Kosova dhe rajoni të jenë pjesë e sulmeve terroriste, edhe pse probabiliteti është i vogël.

Sipas tij, është e rëndësishme që Kosova të shtojë masat e sigurisë, sidomos të intelegjencës, burimeve njerëzore, institucionale dhe teknike, të forcojë kontrolin kufitar por mbi të gjitha duhet të largohoj armët ilegale.

Ai shtoi se, sulmet me molotov janë tregues se Kosova nuk ka kapacitete për tu mbrojtur, pra ka mangësi në siguri prandaj duhet mbështetje nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Deklaratën e Ramadanit mund ta ndiqni në videon e mësipërme pas minutës së 11-të. /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2016, ora 09:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori